Makswell Makine Gıda Medikal Ltd Şti

Makswell Makine Gıda Medikal Ltd. Şti, başta buğday ve un olmak üzere tahıl laboratuvarlarının çözüm ortağı olarak faaliyetine başlamıştır. Bu alanda kalite kontrol laboratuvarlarının ihtiyaç duyduğu her türlü ürün ve hizmeti müşteri iş birliği ile önceden tespit edip gerekli araştırmaları yaptıktan sonra en kaliteli hizmeti en ekonomik koşullarda sunmaya çalışmaktadır.

15’i aşkın, geniş ürün yelpazesi ile bugün kalite kontrol cihaz üretimi konusunda sektör içinde yer almakta, AR-GE ve inovasyon çalışmaları ile her geçen gün ürün sayısını arttırmaktadır. Üretimini yaptığı tüm cihazların satış ve pazarlama faaliyetlerini de yapmakla beraber ürünlerin teknik servis, eğitim, bakım, kalibrasyon, ilgili sarf ve kimyasal malzemelerinin tedariğini de sağlamaktadır. Bu alanda yurt içinde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), üniversitelerin araştırma laboratuvarları gibi kamu kurumlarının ve özel sektörde faaliyet gösteren gıda işletmelerinin çözüm ortağı olarak çalışmaktadır.

Makswell başarılı projelere imza attığı iç piyasanın yanı sıra yurt dışında da birçok ülkeye ürünlerini ihraç etmektedir. Almanya, İngiltere, Romanya, Ukrayna, Mısır, Ürdün, Umman, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Güney Afrika, Tunus, Fas düzenli olarak ihracat yaptığı ülkelerden bazılarıdır. Sektördeki ulusal ve uluslararası fuarlara, seminer ve konferanslara katılarak marka bilinirliğini artırmakta ve yurt dışındaki pazar payını her geçen gün genişletmeye çalışmaktadır.

Firmamız, tüketiciye sunmak amacıyla ortam şartlarının gerektirdiği her türlü dayanıklılığa ve kullanım kolaylığına sahip cihazların tasarım ve AR-GE çalışmalarını titizlikle yapmaktadır. Kullandığımız yüksek kaliteli hammaddeler, ileri düzey teknolojik üretim, üretimin her aşamasında hassasiyetle yaptığımız kalite kontroller ve ödün vermediğimiz müşteri memnuniyet ilkemiz, Makswell’i pazardaki rakiplerinden ayıran en önemli hususlardır.

Makswell olarak “sektöründe lider olmak” amacıyla çıktığımız bu yolda profesyonel bir ekip, yıllara dayanan tecrübe, iyi bir tesis ve kusursuz bir organizasyon yapısı ile üretimimize devam etmekteyiz. Kalite politikamızdan, ilkelerimizden, prensiplerimizden ödün vermeden, emin adımlarla, ilk günkü motivasyon ve heyecanımız ile yolumuza devam etmekteyiz.

Kalite Politikamız

  • Müşterilerimizin gereksinimleri ve beklentilerini değerlendirmek, anlamak, bunları yerine getirirken müşteri memnuniyetini sürekli en üst seviyede tutmak,
  • Tüm kaynaklarımızı en etkin şekilde kullanarak, verimlilik ve kalite bilinci ile çalışmak,
  • Finansal göstergeleri takip ederek, kar odaklı hedeflerimizi yerine getirirken daha yüksek satış hacimlerine ulaşmak,
  • Finansal göstergeleri takip ederek, kar odaklı hedeflerimizi yerine getirirken daha yüksek satış hacimlerine ulaşmak,
  • Kalite ve güven kelimeleriyle özdeşleşen markamızı sürekli koruyarak, marka bilinirliğimizin daha da yayılması için çalışmalar yapmak,
  • Faaliyet alanlarımız kapsamında sürekli gerçekleştirdiğimiz öncü, inovatif adımlarla sektörümüzün lider firması olmayı hedeflemek
  • Çevreye duyarlı hammadde ve malzemeler ile üretim sağlamak
  • Gıda Güvenliği ve İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatlarına uymak
  • Bizi rakiplerimizden ayıran en belirgin özelliğimiz olan üstün kalitemizi sürekli olarak korumak,
  • Ve son olarak, yukarıdaki ilkeler doğrultusunda tüm çalışanlarımızın tam katılımı ile hareket etmektir.

Gıda Güvenliği Politikamız

Sektörümüzde lider olabilmek adına hijyen ve sanitasyonu esas alarak kaliteli, güvenli ve sağlıklı ürünler üretmek, üretimini yaptığımız gıda katkı maddelerinin müşterilere en uygun ve sağlıklı şekilde sunmak, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilmek için gıda güvenliği sisteminin şartlarına uymak ve her alanda sürekli iyileştirme yapmak, müşteri memnuniyetini sağlamak, çevreye duyarlı olmak, personel eğitimini ön planda tutmak ve yasal mevzuatlar çerçevesinde çalışmak, firmamızın GIDA GÜVENLİĞİ politikasıdır.